Zdrowa żywność

Morwa biała – właściwości lecznicze i zastosowanie

Morwa biała znana jest z właściwości, które korzystnie wpływają na kondycję naszego organizmu. Jakie jest zastosowanie morwy białej i kiedy warto po nią sięgnąć? W jakiej postaci morwa biała wchłania się najlepiej? Czy morwa biała sprawdza się w przypadku odchudzania? Na wszystkie pytania odpowiedź znajdziesz w naszym wpisie.

Morwa biała – pochodzenie

Na świecie istnieje ponad 150 odmian morwy, czyli drzewa o niewielkich rozmiarach, ale najpopularniejsza i najbardziej znana jest morwa biała oraz jej właściwości lecznicze. Pochodzi z południowo-wschodniej Azji, zwłaszcza z Chin, a wykorzystywany przez człowieka jest ekstrakt z jej liści, bardzo popularny w medycynie chińskiej. W Chinach uważa się, że właściwości morwy białej pomagają obniżyć ciśnienie krwi i poziom cukru. W Europie morwa biała pojawiła się w XI wieku. Dlaczego warto ją stosować?

Morwa biała – właściwości

Morwa biała i jej właściwości wykazują szerokie spektrum działania. Najczęściej do suplementów wykorzystuje się liście i owoce morwy. Owoce morwy białej polecane są kobietom, które cierpią na długi obfite miesiączki, a także problemy jelitowe. Zawierają dużo pektyn, garbników i flawonoidów, dlatego mogą chronić błonę śluzową żołądka.

Liście morwy białej polecane są diabetykom, ponieważ morwa biała pomaga obniżać poziom cukru we krwi. Warto stosować je także ze względu na wysoką zawartość witamin z grupy B (B1, B2, B6), które wspierają pracę układu nerwowego. Właściwości lecznicze morwy białej wykorzystuje się także w chorobach wirusowych, ponieważ morwa biała pozytywnie wpływa na oczyszczanie organizmu, pomaga w obniżaniu gorączki.

Morwa biała a odchudzanie

Działanie morwy białej mogą odczuć także osoby będące na diecie. Wszystko dlatego, że według badań liście morwy białej mogą hamować pracę enzymów trawiennych, które rozkładają węglowodany złożone do węglowodanów prostych. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie wchłaniania cukrów sprzyjających wzrostowi wagi. Warto jednak pamiętać, że właściwości zdrowotne morwy białej nie zapewnią nam ani zdrowia, ani zgrabnej sylwetki – stosowanie morwy białej powinno współistnieć ze zdrową, zbilansowaną dietą pełną warzyw i owoców.

Morwa biała – zastosowanie

Jak stosować morwę białą? Można ją spożywać samodzielnie – już w tej postaci stanowi zdrową i smaczną przekąskę, dlatego można nią zastąpić sklepowe słodycze. Znakomicie komponuje się także ze smakiem deserów, płatków, muesli, a nawet ciast. Sklep ze zdrową żywnością Biomondo.pl oferuje sok z morwy białej, a także liście morwy białej pochodzącej z upraw ekologicznych. Zapraszamy do zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *